Toruńskie skarby. Z wizytą w Domu Kopernika

torun-wakacje

Dom Mikołaja Kopernika to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może się pochwalić Toruń. Wizyta w urządzonym tu muzeum to jeden z najważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście. Dlaczego to miejsce jest tak popularne wśród turystów?

Piękno średniowiecznej architektury

Dom Mikołaja Kopernika to gratka dla każdego miłośnika średniowiecznej architektury. Gotycka forma tej kamienicy sama w sobie skutecznie przyciąga uwagę gości. Zachwyca gotycki portal i Wielka Sień, zadziwia tez pokryta piękną polichromią klatka schodowa. Pięknie prezentują się pokoje, dzięki którym można zdobyć wiele cennych informacji na temat życia mieszczańskiej rodziny, uwagę przyciąga też pomieszczenie, znane jako Pracownia Uczonego. W tym wnętrzu można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, ściśle powiązanych z astronomią. Rękopisy, tabele, zabytkowa mapa świata – oto atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Ciekawa kolekcja przyrządów astronomicznych czeka też w salonie, w którym najcenniejszym zabytkiem okazuje się cyrkiel Jana Heweliusza z 1638 roku.

Jakie wystawy przygotowano dla turystów w Domu Mikołaja Kopernika?

Urządzona w Domu Mikołaja Kopernika placówka muzealna może się pochwalić stałą wystawą poświęconą życiu znanego uczonego. Skupiono się tu na rodzinie uczonego oraz na działalności naukowej (i nie tylko) Mikołaja Kopernika. Można tu zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat czasów studenckich Kopernika, można też zapoznać się z jego osiągnięciami z czasów, gdy działał we Fromborku i Olsztynie. Na wystawie tej dokładnie przedstawiono też okoliczności powstania „De revolutionibus orbium celestium” – dzieła, dzięki któremu Mikołaj Kopernik na stałe zapisał się w historii nauki.

Urlop w Toruniu może być naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Najlepszym na to dowodem są najlepsze atrakcje i zabytki Torunia.

W Domu Mikołaja Kopernika czekają wspaniałe atrakcje turystyczne dla miłośników historii i nauki, warto jednak pamiętać o takiej ciekawostce, jaką jest multimedialna makieta średniowiecznego Torunia. Dzięki niej każdy turysta może odbyć wyjątkową podróż w czasie.

Wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Toruń, każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. W takich miejscach, jak Dom Mikołaja Kopernika, każdy z nas może przeżyć wyjątkową lekcję historii, a jednocześnie spędzić czas w przyjemny i atrakcyjny sposób.