Londyn – nowe i stare miasto

Londyn to miasto, w którym mieszają się tradycja i nowoczesność. Pośród szklanych wieżowców znajduje się mnóstwo typowo angielskich domów z wykuszami i białym ogrodzeniem. Jedna z największych metropolii w Europie ma tyle cech charakterystycznych, że nie sposób pomylić ją z jakąkolwiek inną.

Charakterystyka Londynu

To tutaj na ulicach jeżdżą piętrowe autobusy w kolorze czerwonym, a budki telefoniczne w identycznym odcieniu rozsiane są po całym mieście. Charakterystyczny Pałac Westminsterski w neogotyckim stylu króluje nad Tamizą, ale równie rozpoznawalne są London Bridge czy Tower Bridge przy londyńskim Tower, które było niegdyś więzieniem, a dziś można je zwiedzać i zobaczyć tam bogactwo angielskiej monarchii. To właśnie w Tower znajdują się Klejnoty Królowej, a więc wszelkie korony rodziny królewskiej, złota zastawa, berła i ozdoby wysadzane najsłynniejszymi brylantami na świecie.

Podróż po Polsce – z wizytą w Częstochowie – sprawdź na Halo Częstochowa

Zwiedzanie Londynu

Nowoczesnym widokiem nad Tamizą jest Most Millenium, który powstał w 2000 roku i jest futurystyczną konstrukcją, zapamiętaną przez fanów Harry’ego Pottera, gdzie w słynnej scenie z dementorami akcja toczy się wokół Millenium Bridge. Harry Potter to od dwudziestu lat kolejna atrakcja miasta, w którym znajdziemy mnóstwo miejsc znanych z książki, a także nowo powstałe, które były książką zainspirowane. Można na przykład odwiedzić Peron Dziewięć i Trzy Czwarte na dworcu King’s Cross, a także sklep z magicznymi przedmiotami, w którym znajdziemy magiczne księgi, przysmaki czarodziejów, szaty czterech domów i mnóstwo innych rzeczy.