Odkrywanie Szwajcarii – z wizytą w kantorze Berno

Moc niezwykłych atrakcji i malowniczych zakątków sprawia, że Szwajcaria staje się krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Wycieczki po jej najpiękniejszych zakątkach cieszą się wielką popularnością, a biura podróży zachęcają do poznawania tego kraju i prezentują coraz ciekawsze oferty zwiedzania tego kraju.

W Szwajcarii każdy kanton może się pochwalić niezwykłymi atrakcjami. Jednym z tych, które mają wyjątkową moc przyciągania turystów, jest dwujęzyczny kanton Berno. Jakie atrakcje czekają na jego terenie? Gdzie warto się wybrać w czasie wycieczki po tej części Szwajcarii?

Berno to kanton, którego specyfika jest przede wszystkim efektem jego położenia. Zajmuje on tereny w środkowej części Europy, na których przez wieki krzyżowały się wpływy germańskie i romańskie. Doskonała komunikacja oraz malowniczość terenu są kolejnymi czynnikami, dzięki którym stał się on atrakcyjnym celem turystycznych wypraw. Kanton ten może się pochwalić pięknymi krajobrazami i znacznym urozmaiceniem ukształtowania terenu. Czeka tu i malownicza dolina rzeki Aare, i piękne jeziora. Ważną rolę w krajobrazie tego kantonu zajmują również góry, w tym góry Jura oraz Alpy Berneńskie. Pięknie prezentuje się również pagórkowata Wyżyna Berneńska. W dolinach tego kantonu doskonale rozwija się przemysł, z kolei obszary górskie czerpią spore dochody z turystyki. Są one terenami wyjątkowo atrakcyjnymi dla miłośników sportów zimowych oraz dla tych, którzy kochają piesze wycieczki. Katon też może się również pochwalić wspaniałymi miastami, które przyciągają zarówno ciekawą historią, jak i cennymi zabytkami znajdującymi się na ich terenie.

Zachwycają też skarby przyrody, które stały się głównymi obiektami zainteresowania turystów z całej Europy. Jakie obiekty warto odwiedzić podczas wędrówek po tej części Szwajcarii?
Najważniejszym miastem jest tu Berno, które odgrywa ważną rolę w szwajcarskiej gospodarce oraz turystyce. Ten wspaniały ośrodek miejski może się okazać atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii i pięknych budowli. Tutejsza starówka z pewnością zasługuje na zainteresowanie. Na Starym Mieście czekają piękne domy i wspaniałe fontanny. Katedra z XV wieku, charakterystyczna Wieża Zegarowa oraz ratusz w stylu późnogotyckim to najcenniejsze skarby Berna.

Na terenie kantory czekają też piękne parki alpejskie oraz malownicze jeziora. Tu jednym z najpopularniejszych jest jezioro Biel, którego malownicze brzegi skutecznie przyciągają turystów z całej Europy.

Więcej artykułow o ciekawych atrakcjach turystycznych znajdziesz w serwisie nakoncuswiata.pl.