Kenia i jej niesamowity skarb natury – Park Narodowy Meru

Dla miłośników dzikiej przyrody ten kraj jest wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki. Moda na safari sprawia, że egzotyczną przyrodę na łonie natury może tu przeżyć każdy z nas. Jeśli chodzi o piękno świata przyrody, Kenia jest krajem wyjątkowym.

Park Narodowy Meru w Kenii – tego nie wiedziałeś

Dumą tego państwa są liczne rezerwaty i parki, w których dzikie zwierzęta otaczane są troskliwą opieką. W gronie tego typu atrakcji wyróżnia się Park Narodowy Meru. To jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów parków w Kenii, którego bogactwo i piękno mają wyjątkową moc przyciągania.

Co można zobaczyć w czasie wycieczki po Parku Narodowym Meru?

Park Narodowy Meru to piękna roślinność i bogaty świat zwierząt. Swą sławę zawdzięcza on tak znanej książce, jaką stała się „Elza z afrykańskiego buszu”. Historia o lwicy sprawiła, że wycieczki zorganizowane na teren parku zaczęły napływać wyjątkowo chętnie, a rozwój turystyki na terenie Kenii stał się dodatkową zachętą do takich wypraw. Dziś safari to podstawowa atrakcja w tej części świata oraz najlepszy sposób na zapoznanie się z bogactwem parku. Przyciąga tu przede wszystkim wspaniały busz oraz wyjątkowo bogata szata roślinna.

Przyciągają stada bawołów oraz lwów, wielką popularnością cieszą się tu również hipopotamy oraz krokodyle. Coraz rzadsze są tu słonie, jednak i z nimi przy odrobinie szczęścia można się spotkać w trakcie wycieczki po parku. Dodatkową atrakcją jest możliwość spotkania się z przedstawicielami miejscowych plemion, np. z członkami plemienia Wameru lub plemienia Chuka. Ich tradycje i obrzędy są przecież równie ciekawe, jak świat niezwykłej przyrody.

Kenia to raj dla każdego miłośnika safari i przyrodnika

Tu wspaniała przygoda czeka na każdym kroku, a w pięknych parkach narodowych można cieszyć się rewelacyjnymi krajobrazami oraz kontaktem z dzikimi zwierzętami. Ich obserwacja to wyjątkowe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

Więcej artykułów o interesujących (ale mniej znanych) celach podróżniczych znajdziesz w serwisie https://www.morzegory.pl/.