Frombork – co warto zobaczyć w Mieście Kopernika?

Frombork to piękne miasto, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po jego terenie? Jakie czynniki sprawiły, iż Frombork stał się tak ważnym celem turystycznych wypraw?

Poznaj miasto Kopernika – Frombork

Frombork przyciąga już samym swym położeniem. Kusi bliskość Zalewu Wiślanego, malownicza sceneria oraz moc atrakcji, dzięki którym każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Frombork to również świetnie rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu zaplanowanie dłuższego pobytu w tym mieście nikomu nie sprawi problemów. A dlaczego warto spędzić tu kilka dni?

Frombork to wspaniałe atrakcje i zabytki, którym warto poświęcić więcej uwagi

Zwiedzanie tego miasta nie może się obejść bez wizyty w katedrze, która jest jednym z ciekawszych przykładów średniowiecznej architektury. Jej majestatyczna sylwetka przyciąga uwagę, a wnętrze kusi ciekawym wystrojem. W murach tej świątyni ujrzeć można wiele cennych dzieł sztuki oraz grób Mikołaja Kopernika – astronoma, którego losy splotły się z losami Fromborka. W pobliżu katedry czeka kolejna atrakcja – Pałac Biskupi, służący obecnie jako siedziba Muzeum Mikołaja Kopernika. Wieża Radziejewskiego, w której mieści się planetarium oraz wahadło Foucaulta, Wieża Kopernika – oto kolejne atrakcje, którym warto tu poświecić swój czas.

Zachwyci też średniowieczny kościół św. Mikołaja oraz pochodzący z XV wieku szpital Świętego Ducha. Wizytę we Fromborku można dodatkowo poszerzyć o spacer po Parku Astronomicznym oraz o wycieczkowy rejs po Zalewie Wiślanym.

Więcej wpisów o interesujących miejscowościach turystycznych, znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.

Kto znajdzie tanie noclegi we Fromborku, ten będzie mógł z tego miasta urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Gdzie warto się wybrać? Z pewnością warto odwiedzić miejscowość Bogdany, na terenie której zachowały się ślady grodu pruskiego. Statkiem wycieczkowym można się z kolei dostać do Krynicy Morskiej – popularnego letniska, którego wielkim walorem jest piękna plaża oraz idealne warunki do wypoczynku nad morzem.