Srebrna Góra czeka na turystów – co warto zwiedzić w dumie Kotliny Kłodzkiej?

Jest jedną z najważniejszych atrakcji, dzięki której Kotlina Kłodzka stała się tak popularna wśród turystów. Malownicze położenie oraz świetne przygotowanie do obsługi ruchu turystycznego sprawiły, że ta twierdza należy do obiektów wyjątkowo chętnie odwiedzanych przez wycieczki.

Srebrna Góra – co warto zobaczyć?

Twierdza Srebrna Góra to obiekt – symbol, który w czasie podróży po Sudetach koniecznie trzeba odwiedzić. Na czym polega wyjątkowość tego obiektu?

Już samo miasto Srebrna Góra ma wyjątkowy urok. Ci, którzy wybiorą się na spacer w stronę twierdzy, będą mieli okazję na ujrzenie obiektu wyjątkowego. Strzegąca dostępu do miasta twierdza do dziś dumnie góruje nad okolicą i przypomina o Prusakach, którzy właśnie budową twierdzy podkreślili swe panowanie na tym obszarze. Twierdza Srebrna Góra to wyjątkowy zespół fortyfikacji, a zarazem – jedna z największych twierdz górskich w całej Europie. Cztery bastiony oraz kilka mniejszych fortów – oto atrakcje, którymi do dziś zachwycają się turyści w czasie swych wycieczek po okolicach Srebrnej Góry. Ciekawa trasa turystyczna oraz możliwość zwiedzenia twierdzy w towarzystwie przewodnika odzianego w strój pruskiego żołnierza to walor, który już dawno został doceniony przez zwiedzających. Wielką atrakcją jest też organizowana tu impreza. To Dni Twierdzy, które urządzane są w czerwcu i które wyjątkowo skutecznie przyciągają turystów z całej Polski.

Artykuły o innych interesujących atrakcjach turystycznych z Sudetów i nie tylko, przeczytasz w serwisie www.sudecki.pl.

Wycieczki w rejonie Srebrnej Góry to wspaniała przygoda i niezwykła lekcja historii zarazem. Ci, którzy zdecydują się skorzystać z takiej oferty, z pewnością żałować tego nie będą. To przecież jedno z najciekawszych miejsc, jakimi może się pochwalić Kotlina Kłodzka, a czas spędzony w tym miejscu na długo pozostanie w pamięci gości.