Co warto zobaczyć i zrobić na półwyspie Portofino we Włoszech?

Portofino

Portofino to mały półwysep w północnych Włoszech z pięknymi zatokami, kolorowymi wioskami i ukrytymi klasztorami. Wszystko to zaledwie kilka kilometrów od Genui.

Informacje o Portofino

Portofino to strategiczna enklawa, mały półwysep położony w regionie Liguria, który jest znany jako włoska Riwiera, ponieważ tamtejsze plaże są cudowne. Znaczenie regiony było już ważne w czasach Imperium Rzymskiego. I choć dziś jest to miejsce spotkań znanych osobistości z całego świata, wygląd miejsca niewiele się zmienił. Ponadto, dzięki naturalnej enklawie, w której się znajduje, jest to miejsce bardzo zadbane i dobrze zachowane.

Co warto zobaczyć i zrobić w Portofino?

Półwysep Portofino to skalisty cypel porośnięty śródziemnomorskim lasem, na którym znajdują się wymarzone plaże i zatoczki. W jego zatokach znajdują się małe wioski z kolorowymi domami i tętniącymi życiem portami.

W miejscowości Portofino znajduje się mała grupa domów z widokiem na morze, otoczonych bogatą roślinnością lasów śródziemnomorskich. Warto odwiedzić Piazzettę, miejsce spotkań całego miasta. W tutejszych restauracjach i kawiarniach można delektować się bogatą gastronomią okolicy. Można również zwiedzić kościół św. Jerzego, patrona miasta, którego relikwie są przechowywane w środku. Świątynia została zbudowana w XII w. przez żeglarzy powracających z wypraw krzyżowych.

Bardzo blisko kościoła znajduje się kolejny z najważniejszych punktów Portofino. Jest to Castello Brown budowla z XV wieku, która służyła jako element obronny miasta. Obecnie zamek można zwiedzać, ponieważ w jego wnętrzu znajduje się muzeum. Ponadto, jeśli lubisz piękne krajobrazy, możesz wybrać się na spacer wokół Punta del Capo, znanego również jako Punta Portofino, miejsca, z którego widać całą zatokę.

Nie zapominaj, że Polska również ma wiele do zaoferowania pod względem wypoczynku i zwiedzania. Możesz, na przykład, sprawdzić, jak fantastyczne miejsca na urlop oferuje Tarnów, o czym przeczytasz na https://infotarnow.pl/tarnow-co-warto-zobaczyc-podczas-wycieczki/.

Camogli

Inną miejscowością, która tworzy półwysep Portofino, jest piękne Camogli. Mała wioska rybacka, w której, podobnie jak w poprzedniej, znajdują się smukłe, jaskrawo kolorowe domy z widokiem na morze. Nie można tam przegapić między innymi Bazyliki Santa Maria Assunta, pochodzącej z XII wieku i położonej bardzo blisko portu.

Santa Margherita Ligure

Wąskie uliczki Santa Margherita di Ligure to tylko niektóre z uroków tego miasta. Jest to największe miasto na półwyspie Portofino. Nadal zachowuje swój rybacki klimat i piękne kolorowe domy na brzegu portu. Koniecznie trzeba przespacerować się wąskimi uliczkami i odwiedzić Piazza Maggiore, najbardziej ruchliwe miejsce po porcie.