Klif w Jastrzębiej Górze – jedyny taki w Polsce

Jastrzębia Góra słynie ze wspaniałej plaży o piasku delikatnym i sypkim jak mąka oraz z niepowtarzalnego klifu. Ma on 33 metry niesamowicie urokliwej długości, biegnącej wzdłuż wybrzeża. Jest to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych dla pasjonatów różnorodnej przyrody.

Klif powstał na skutek podmywania lądu przez morze. Stanowi najwyższy punkt nadmorskiego wybrzeża. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane i popularne wśród turystów, ponieważ można z niego obserwować niesamowite wschody i zachody słońca. Ze szczytu klifu rozciąga się także piękny widok na plażę i niesamowite morskie fale.

Opisywany Jastrzębski klif, to wg portalu jastrzębia24.pl jedna z 5 najciekawszych atrakcji Jastrzębiej Góry.

Jastrzębski klif – co warto wiedzieć?

Klif w Jastrzębiej Górze należy do niebieskiego szlaku turystycznego, który jest kontynuacją szlaku rozewskiego. Na szczyt klifu można dostać się stromymi schodami, które liczą aż 300 stopni. Od strony plaży klif zabezpiecza nasyp kamienny oraz murek z siatką. Zapobiega to osuwaniu się ziemi i zabezpiecza przed niszczeniem. Jeżeli ktoś nie ma ochoty pokonywać schodów, to może przemierzyć miasteczko i zajść od łagodniejszej strony.

Do klifu prowadzi deptak spacerowy od strony miasteczka, którym dochodzi się do punktu widokowego. Jeżeli turyści chcą zejść na plaże muszą pokonać sporą odległość wzdłuż morza, jest to jednak bardzo przyjemne, ponieważ po drodze można obserwować szumiące morze, a także skorzystać z licznych kawiarenek i restauracji, gdzie właściciele serwują pyszne, lokalne posiłki.

Kiedy najlepiej przyjechać do Jastrzębiej Góry, żeby zobaczyć jastrzębski klif?

Jastrzębią Górę najlepiej odwiedzić od maja do października, ponieważ to właśnie wtedy przyroda jest w pełni rozkwitu. Klif w Jastrzębiej Górze jest niebywałą gratką dla zwolenników aktywnego spędzania czasu oraz uroczych spacerów.

W Polsce jest więcej klifów, jednak właśnie ten w Jastrzębiej Górze jest najsłynniejszy i najczęściej odwiedzany przez rzesze turystów. Warto zafundować sobie wycieczkę do Jastrzębiej Góry przynajmniej raz w życiu i obejrzeć widoki zapierające dech w piersiach.