Kaszubskie atrakcje turystyczne – co warto zobaczyć?

Kaszuby to niezwykle piękny region Polski. Pełen jezior, lasów i wzgórz. To idealne miejsce dla każdej osoby, która szuka miejsca na wypoczynek w ciszy i spokoju.

Co ważne, znaleźć można tu mnóstwo atrakcji turystycznych. Wśród nich wymienić można choćby jezioro Wdzydzkie i wieża widokowa, Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich czy jezioro Ostrzyckie.

Jezioro Wdzydzkie i wieża widokowa

Jak wspomniano, jedną z atrakcji turystycznych na Kaszubach jest jezioro Wdzydzkie. Mówiąc tu jednak o tym jeziorze, mówić powinno się raczej o jeziorach Wdzydzkich, które potocznie nazywane są Kaszubskim Morzem.

Znajdują się one na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, czyli w samym sercu Kaszub. To niezwykle urokliwe i piękne miejsce. Tuż nad jeziorem znajduje się wieża widokowa, której wysokość wynosi ponad 35 m. Zbudowana jest z drewna i posiada trzy platformy widokowe na różnych wysokościach. Można z niej podziwiać m.in. Krzyż Jezior Wdzydzkich z licznymi półwyspami.

Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich

Bardzo ciekawym miejscem jest również Kaszubski Park Etnograficzny. To obowiązkowy punkt na mapie dla każdej osoby, która uwielbia skanseny. Został on założony w 1906 roku, a zatem ma już ponad 100 lat. Można tu podziwiać drewniane chałupy, dwory, szkołę, karczmę, kuźnię, kościoły, wiatraki, czy różne warsztaty rzemieślnicze. Jest to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć.

Polecamy też artykuł o Muzeum Akordeonu w Kościerzynie z portalu infokaszuby.pl

Jezioro Ostrzyckie

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić będąc na Kaszubach, to jezioro Ostrzyckie. Wiele osób, które tu było, twierdzi wręcz, że jest to najładniejsze miejsce w tym regionie.

Pobyt nad jeziorem Ostrzyckim polecić można zwłaszcza plażowiczom oraz miłośnikom sportów wodnych. Świetnie czuć będą się tu również osoby uwielbiające spacery na łonie natury.