Jak korzystać z Rome2rio?

Rome2rio to wyszukiwarka, która umożliwia wizualizację różnych środków transportu pomiędzy dwoma lub więcej miejscami docelowymi, dzięki takim środkom transportu jak: pociąg, autobus, samolot, prom i car sharing (aplikacja BlaBlaCar).

Rome2rio pozwoli Ci zaplanować przygodę pomiędzy krajami lub miastami poprzez porównanie systemów transportowych, ale to co czyni Rome2rio wyjątkowym i unikalnym to możliwość wyboru pomiędzy dwoma najważniejszymi zmiennymi dla każdego podróżnika: czas vs pieniądze.

Jak korzystać z Rome2rio?

Najpierw należy założyć konto w serwisie, co pozwoli na zapisywanie dokonywanych wyszukiwań, a także budowanych tras i modyfikowanie ich w dowolnym momencie.

Gdy masz już swoje konto, możesz zmienić następujące cechy w prawym górnym rogu narzędzia:

  • Język: W tej chwili obsługiwane są angielski, niemiecki, portugalski, hiszpański, francuski i włoski.
  • Odległość: Możesz wybrać między milami i kilometrami.
  • Waluta: Najlepiej dokonywać wyszukiwań w dolarach amerykańskich lub euro, w zależności od celu podróży.

Jako przykład weźmy plan podróży z Brukseli do Paryża. Można zacząć od bardzo ogólnego wyszukiwania, czyli sprawdzimy różne środki transportu między miastami, a jeśli chcemy możemy wprowadzić szczegóły, używając adresów noclegów w każdym z nich (Decyzja należy do Ciebie!).

Po kliknięciu na szukaj, będziesz mógł zobaczyć różne opcje transportu i będziesz miał możliwość zobaczenia porównania różnych cen, jak również czasu trwania każdej podróży w zależności od wybranego środka transportu:

PODEJMOWANIE DECYZJI

W zależności od preferencji można rezerwować przejazdy z poziomu Rome2rio lub przejść bezpośrednio do operatora, można przejrzeć informacje o każdym z przewoźników, a nawet zobaczyć zdjęcia ich pojazdów na zewnątrz i wewnątrz, w zależności od potrzeb. W tym właśnie momencie podejmowane są decyzje dotyczące transportu i budżetu, tutaj masz najważniejszy wybór bo wybierasz między CZASEM a PIENIĘDZMI, czyli sprawdź w budżecie ile możesz przeznaczyć na tę podróż, zalety i wady każdej z nich.

Źródło: https://dabki24.pl