Wyspa Mauritius i jej przyrodnicze skarby

Przyrodnicze skarby Afryki mogą oczarować każdego z nas, a wycieczki po afrykańskich parkach narodowych oraz rezerwatach przyrody z pewnością dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Jakie atrakcje przyrodnicze oferuje rajska wyspa Mauritius?

Kto odwiedzi wyspę Mauritius, ten szybko przekona się, że wypoczynek na tej wyspie każdemu miłośnikowi natury dostarczy niezapomnianych wrażeń. To niezwykłe królestwo dzikiej przyrody oraz miejsce, które swym pięknem zachwyci każdego. Wycieczki po Mauritius będą dla każdego z nas wyjątkową lekcją przyrody oraz przyjemną przygodą. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Jednym z tych miejsc, które warto zobaczyć w poszukiwaniu przyrodniczych skarbów wyspy, jest jej stolica. Port Louis, stolica Mauritius, to przede wszystkim tętniące życiem miasto, które może się okazać dobrym punktem wypadowym dla osób planujących wycieczki po tej wyspie. W gwarnym mieście można też odwiedzić wyjątkowe Muzeum Przyrodnicze, w którym promowana jest wiedza na temat wyspiarskiej przyrody. Największym zainteresowaniem cieszą się tu wiadomości na temat endemicznych gatunków fauny i flory, z którymi tak często kojarzona jest ta wyspa. Jednym z najcenniejszych eksponatów w tej placówce muzealnej jest zrekonstruowany szkielet ptaka Dodo – przedstawiciela wymarłego gatunku, który stał się wizytówką wyspy Mauritius.

Ciekawymi celami przyrodniczych wycieczek po wyspie mogą się okazać tutejsze parki narodowe. Jednym z tych najważniejszych jest Park Narodowy Chamarel, którego symbolem stała się kolorowa ziemia. Wielką atrakcją jest też Park Ptaków Casela – ostoja niezwykłych zwierząt, które można podziwiać w ich naturalnym środowisku. To jedno z popularniejszych miejsc na wyspie, na terenie którego można nacieszyć się również widokiem ogromnych żółwi. A kto chce się spotkać z krokodylem, ten może postawić na wycieczki po terenie rezerwatu La Vanille Crocodile Park.

Jeśli poszukujesz więcej informacji o inspirujących miejscach w Polsce i na całym świecie to zachęcamy do odwiedzenia portalu www.MorzeGóry.pl, gdzie znajdziesz wiele artykułów związanych właśnie z podróżowaniem.