Puszczykowo i okolice – na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?

Okolice Poznania to moc atrakcji, obok których nie można przejść obojętnie. Na co warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po tej części kraju?

Bez wątpienia na uwagę zasługuje Puszczykowo oraz najbliższe okolice tego miasta. Dlaczego?

Z wizytą w Puszczykowie – wstęp

Kameralne Puszczykowo to jedno z ciekawszych miast w rejonie Poznania. Dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, iż wielu turystów zamierzających odkrywać piękno Poznania i Wielkopolskiego Parku Narodowego, jako bazę wypadową wybiera właśnie Puszczykowo.

Tu, nad rzeką Wartą, można nacieszyć się pięknymi widokami oraz atrakcjami, w gronie których każdy gość znajdzie dla siebie coś ciekawego. Co warto zobaczyć? W letniskowej części Puszczykowa uwagę przyciąga willa Cyryla Ratajskiego oraz dom, w którym mieści się Muzeum „Pod Totemem” – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. Zabytkowe dworce kolejowe oraz kościół parafialny, który powstał w połowie XX wieku – oto kolejne obiekty, którym w czasie zwiedzania Puszczykowa warto poświecić swój czas. Kto znajdzie tanie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł urządzać wiele ciekawych wypraw po jego najbliższej okolicy. Gdzie warto się wybrać?

Co warto zobaczyć w rejonie Puszczykowa?

Okolice Puszczykowa to liczne atrakcje, które mogą oczarować zarówno miłośników zabytkowych budowli, jak i tych, którzy stawiają na bliski kontakt z naturą. W pobliżu miasta rozciąga się najpiękniejsze jezioro rynnowe Wielkopolski. To Jezioro Góreckie, znane z pięknej linii brzegowej oraz z wyspy Zamkowej, na której znajdują się ruiny neogotyckiego zamku. Nad brzegiem tego jeziora czeka też na turystów ciekawa osada o nazwie Jeziory. Warto do niej zajrzeć ze względu na zabytkową rezydencję z połowy XX wieku, w której ma obecnie swą siedzibę dyrekcja Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Można tu również zwiedzić ciekawe Muzeum Przyrodnicze oraz skorzystać z takich udogodnień, jakimi są ścieżki edukacyjne, prowadzące po najpiękniejszych zakątkach Wielkopolskiego Parku Narodowego.

źródło: https://www.poznanski.pl/ – blog o Poznaniu i Wielkopolsce